česky deutsch english polski
Lanovka Sněžka 2 Lanovka Sněžka 3 Lanovka Sněžka 1 Lanovka Sněžka

Lanová dráha Sněžka, a.s.

Nejčastějším výchozím místem výletu na Sněžku je malebné horské městečko Pec pod Sněžkou (750 m. n. m.)
Home » O nás

Lanová dráha Sněžka, a.s.

Nejčastějším výchozím místem výletu na Sněžku je malebné horské městečko Pec pod Sněžkou (750 m n.m.). Vyjít můžete pěšky buď Obřím dolem kolem Slezské boudy a nebo přes Růžohorky a Růžovou horu. Nejsnadněji se na nejvyšší vrchol České republiky dostanete lanovou dráhou Pec pod Sněžkou - Sněžka.

Tradiční dvousedačková lanovka vyvážela celoročně turisty od roku 1949 až do 2.9.2012, kdy byl její provoz ukončen. Za tuto dobu lanovku navštívilo na 20 miliónu turistů a na vrchol Sněžky vyvezla více než 7,2 miliónu cestujících. V současné době probíhá její celková rekonstrukce.

Od 21.12.2013 je v provozu nová lanová dráha LEITNER A.G. z Itálie, která je jedním ze dvou největších výrobců horských dopravních zařízení na světě. Lanová dráha vede v původní trase, pouze spodní stanice v Peci p.Sn. je posunuta níž k chatě Lesovna. Jedná se o dvouúsekovou lanovou dráhu se třemi nástupními stanicemi Pec pod Sněžkou - Růžová hora - Sněžka. Systém lanovky - jednolanová oběžná lanová dráha se čtyřmístnými uzavřenými kabinami, které se ve stanicích odpojují od tažného lana.

Aktuální info
Dnes je 25. 4. 2014
Teplota: 2 °C
Provoz lanové dráhy
Pec - Růžová Hora
dnes mimo provoz
Růžová Hora - Sněžka
dnes mimo provoz
Ve dnech 22.- 30.4. lanová dráha mimo provoz.
Copyright Sitour ČR 2013